Biuletyn Euro Info 5/2020

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2020

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

ochrona danych osobowych nie wydaje się być dzisiaj tematem, który najbardziej przykuwa uwagę obywateli państw Unii Europejskiej, w tym przedsiębiorców. Są tego co najmniej dwie przyczyny. Po pierwsze, opadły już nieco emocje związane z wejściem w życie RODO. Po drugie, od końca lutego wszystkich trapi inny problem – koronawirus i konsekwencje globalnej epidemii. Jednak ani upływający czas, ani wybuch pandemii nie zawiesiły przepisów Rozporządzenia i wynikających z niego obowiązków. Co więcej, oprócz tych problemów, z którymi spotkaliśmy się już wcześniej, ostatnio doszło kilka nowych. Jak właściwie stosować przepisy RODO w okresie zagrożenia epidemicznego? Jakie będą realne konsekwencje orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tzw. sprawie Schrems II? I wreszcie – jaki wpływ na przetwarzanie danych osobowych będzie miał brexit? Na to ostatnie pytanie próbujemy znaleźć odpowiedź w artykule w bieżącym numerze Biuletynu („Brexit, a ochrona danych osobowych”).

Oprócz tego, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, kontynuujemy przybliżanie kwestii związanych z obszarem zamówień publicznych. Tym razem polecamy lekturę artykułu pt. „Niedozwolone i obowiązkowe postanowienia umów w sprawie zamówienia publicznego”.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny

Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Prognozowane zmiany na rynku pracy. Przegląd scenariuszy

Raport

Prognozowane zmiany na rynku pracy. Przegląd scenariuszy

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (maj 2022)

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (maj 2022)

Zobacz
Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – branża telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa - Broszura

Raport

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – branża telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa - Broszura

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań