Biuletyn Euro Info 4/2020

Biuletyn Euro Info to czasopismo wydawane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP. Poruszane są w nim zagadnienia związane z prowadzeniem i rozwojem firmy na rynkach UE, szczególnie kwestie prawne, ale nie tylko.

Seria: Biuletyn Euro Info

Rodzaj publikacji: Poradnik

Rok wydania: 2020

Język: PL

ISBN: ISSN 25444719

więcej

Pobierz wybrany format publikacji:

Zobacz: Zasady korzystania z publikacji PARP

Drodzy Czytelnicy,

uproszczenie zasad udzielania zamówień publicznych, poprawa pozycji wykonawców i podwykonawców, a także większy udział małych i średnich przedsiębiorstw w przetargach – oto najważniejsze cele nowej ustawy Prawo zamówień publicznych, która wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r. Uchwalenie nowego aktu prawnego, regulującego obszar zamówień, jest uzasadnione kilkoma okolicznościami. Niewątpliwie, ostatnie lata nie były najlepsze dla instytucji zamawiających. Wiele postępowań nie doczekało się rozstrzygnięcia, gdyż nie znalazły się firmy spełniające wymagane kryteria lub ceny ofert przekraczały zaplanowane budżety inwestycji. Często dochodziło do zrywania kontraktów, w tym opuszczenia przez pracowników placów budów. Dodatkowo obecnie obowiązujące przepisy były na tyle często nowelizowane, że dla wielu przedsiębiorców stały się zwyczajnie mało czytelne. Ułatwienia przewidziane w nowej ustawie Prawie zamówień publicznych mają zmienić obecną sytuację. Aby jednak należycie wykorzystać możliwości, które pojawią się po Nowym Roku, już dzisiaj warto zapoznać się z rozwiązaniami usankcjonowanymi przez polskiego i unijnego prawodawcę. W związku z tym zapraszamy do lektury artykułu pt. „Zamówienia publiczne bagatelne i podprogowe”. Zagadnienia związane z realizacją przetargów od 1stycznia 2021 r.  będziemy kontynuowali w kolejnych numerach Biuletynu.

Zapraszamy także do zapoznania się z najnowszymi ofertami współpracy zagranicznej pochodzącymi z bazy POD (Partnership Opportunities Database), prowadzonej przez Komisję Europejską i udostępnianej ośrodkom Enterprise Europe Network.

Z wyrazami szacunku

zespół redakcyjny

Biuletynu Euro Info

Inne publikacje, którę mogą Cię zainteresować

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – branża chemiczna – Broszura

Raport

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – branża chemiczna – Broszura

Zobacz
Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – branża chemiczna

Raport

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – branża chemiczna

Zobacz
Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań Listopad 2021

Raport

Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań Listopad 2021

Zobacz

Kilkaset kursów online i tysiące szkoleń stacjonarnych dla Ciebie

Inne dofinansowana, które mogą Cię zainteresować

+

Wyszukiwarka dofinansowań