31 marca 2020

EIC Accelerator – konkurs dla "zielonych" MŚP i startupów

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) planuje ogłoszenie jednorazowego konkursu EIC Accelerator dla start-upów i MŚP w obszarze Europejskiego Zielonego Ładu.

Oznacza to, że wszyscy wnioskodawcy zgłaszający się do konkursu EIC Accelerator z terminem składania wniosków do 19 maja 2020 r. będą musieli wykazać, w jaki sposób ich innowacje przyczynią się do realizacji przynajmniej jednego z ośmiu celów europejskiego zielonego porozumienia (European Green Deal).

Następny nabór EIC Accelerator, którego termin przypada 7 października 2020, pozostanie otwarty na wszystkie obszary innowacji.

Majowy konkurs to również szansa dla młodych „zielonych” firm

Rada do tej pory wsparła ponad tysiąc firm (prawie 25% wszystkich beneficjentów) wypłacając granty na łączną kwotę ponad 550 milionów euro. Od czasu ostatniego konkursu w ramach EIC Accelerator, MŚP mogą ubiegać się dodatkowo o wsparcie kapitałowe. Do tej pory 14 firm z „zielonego” sektora otrzymała możliwość ubiegania się o 36 milionów euro w formie finansowania kapitałowego.   Większość firm z zielonego sektora to firmy start-upy, utworzone pomiędzy 2012 a 2017 r., których projekty dotyczyły rozwiązań w sektorze energetycznym, spożywczym, a także ICT.

Wygeneruj wniosek i weź udział konkursie w EIC Accelerator Green Deal.

Opublikowano: 31.03.2020 07:53
Poprawiono: 31.03.2020 08:22
Modyfikujący: mariusz_idzikowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: