18 lutego 2020

Najlepsze innowacje dla designu. PARP w jury konkursu „DESIGN-it-UP – projekt na starcie”

6 lutego 2020 r., w trakcie 4 Design Days w Katowicach, miał miejsce finał konkursu „DESIGN-it-UP – projekt na starcie”. Laureat został wybrany spośród 10 rozwiązań oraz technologii wyłonionych wcześniej w plebiscycie internetowym. Zwyciężył rozproszony inteligentny system mikroretencyjny firmy AQUARes, który pozwala na zagospodarowanie wody z intensywnych opadów deszczu w miastach. W 12-osobowym składzie jury konkursu był przedstawiciel PARP.

Konkurs skierowany jest do twórców innowacyjnych rozwiązań i technologii, które pomagają architektom, designerom oraz firmom działającym w branży wyposażenia wnętrz. Inicjatywa – której organizatorem jest Grupa PTWP – promuje innowacyjne projekty rozwiązujące istotne problemy społeczne oraz intensyfikujące rozwój i postęp. To zbieżne z celami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie propagowania innowacyjności i wykorzystania profesjonalnych usług wzorniczych w polskich małych i średnich przedsiębiorstwach.

– Tak duża różnorodność zgłoszonych do konkursu rozwiązań optymalizujących prowadzenie procesów projektowych oraz wdrażanie ich wyników świadczy zarówno o dużej roli designu i profesjonalnego projektowania w tworzeniu innowacji, jak i wpływie innowacji na rozwój branży designu w Polsce – mówiła Anna Forin, dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych w PARP, członek jury konkursu.

Więcej informacji: www.4dd.pl.

Opublikowano: 18.02.2020 14:03
Poprawiono: 24.02.2020 07:22
Modyfikujący: izabela_skolimowska
Udostępniający: izabela_skolimowska
Autor dokumentów: